Częste usterki pomp do betonu

Pompy do betonu różnego rodzaju są stosowane niemal na każdej budowie. Czy to wielokondygnacyjny budynek, czy dom jednorodzinny – ułatwiają, usprawniają i przyspieszają pracę w każdej inwestycji.

Chętnie z nich korzystamy, ale czy dobrze o nie dbamy? Aby utrzymać pompę w najlepszej kondycji, która zapewni skuteczną i niezawodną pracę, należy pamiętać o regularnych przeglądach technicznych, a w razie zaistnienia takiej potrzeby, o pracach konserwacyjnych bądź naprawczych.

Aby zapobiec poważnym usterkom, na bieżąco powinno się kontrolować stan:

  • techniczny wysięgników oraz podpór
  • instalacji elektrycznej
  • olejów i filtrów
  • układów hydraulicznych i mechanicznych
  • naładowania hydroakumulatorów
  • części zamiennych

Najczęstszymi usterkami pomp do betonu są niewątpliwie różne nadwyrężenia konstrukcji stalowej wysięgnika pompy oraz zużycie elementów rurociągu. Przyczyną tego stanu rzeczy jest w dużej mierze niespodziewana „pomysłowość” użytkowników i realia na polskich budowach. W przypadku rurociągu istotne jest też odpowiednie obchodzenie się z nim na co dzień, np. obracanie rur w odpowiednim czasie, co sprawi, że jego żywotność wzrośnie.

Równie często usterki dotykają układu sterowania lub układu hydraulicznego. Jeśli którakolwiek awaria zdarzy się podczas pracy na placu budowy, wiele firm oferuje usługę ekspresowej naprawy na miejscu pracy. Taka doraźna pomoc jest nieoceniona, ponieważ pozwala szybko dokończyć zaplanowane prace.

Żeby zapobiec awariom, musimy dbać o regularne przeglądy techniczne tych urządzeń. Taki przegląd to coś więcej niż tylko wymiana olejów i filtrów. Pozwala on poznać właścicielowi aktualny stan techniczny pompy i zaplanować wydatki, aby zabezpieczyć się przed nagłą awarią.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu