Elektro-hyd Zdzisław Bisewski - Pompy Do Betonu, Sprzedaż, Serwis, Części - Kompleksowa, Profesjonalna Obsługa Serwisowa Maszyn Budowlanych. " /> Pompy do Betonu Serwis, Pompy do Betonu Sprzedaż, Pompy do Betonu - Aktualności

ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY
ELEKTROMECHANIKI I HYDRAULIKI
SIŁOWEJ ELEKTRO-HYD
ZDZISŁAW BISEWSKI

tel. 058-694-34-94
tel. 0-601-841-157wizytówka

Aktualności

 • Ceny paliw od dawna przyprawiają kierowców o zawrót głowy. Z jeszcze większym niepokojem spoglądają na nie właściciele firm transportowych i budowlanych. Poszukiwanie alternatywy dla diesla bywa najczęściej tyleż nieefektywne co ryzykowne. Na biodiesel mogą  pozwolić sobie użytkownicy starszych, pozbawionych już gwarancji aut. O ile rzecz jasna uda im się znaleźć stację oferującą rzeczony typ paliwa - tych jest wciąż stosunkowo niewiele. Olej opałowy czy nawet spożywczy to oszczędność tyleż pozorna co krótkofalowa. W dalszej perspektywie oznaczać będzie najpewniej wymianę końcówek wtrysku. Koszt takiej operacji to nawet kilka tysięcy złotych. A to i tak scenariusz optymistyczny. Używanie takiego paliwa jest nielegalne i grozi mandatem do 500zł, a także sprawą w sądzie. W tym kontekście powiedzenie: "oszczędny płaci dwa razy" brzmi jak eufemizm.
  Na sytuację na rynku paliw reagują producenci aut i maszyn budowlanych. Często jednak można odnieść wrażenie, że wyścig po ekologiczne i ekonomiczne silniki nie zawsze jest powodowany troską o dobro planety, a jego celem są portfele potencjalnych klientów.
  Tanim i skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego wkładu DCH. Umieszczenie go w baku przynosi zmniejszenie zużycia paliwa o nawet 20%.
  Elektrohyd jest wyłącznym dystrybutorem urządzenia w Polsce.


 • Wywrotki pomp do betonu należą na szczęście do rzadkości, niemniej dochodzi do nich niestety co jakiś czas. Jedną z przyczyn jest niewłaściwe operowanie wysięgnikiem przy jednostronnie wysuniętych podporach. Problem pod lupę wzięło Amerykańskie Stowarzyszenie Pompowania Betonu (American Concrete Pumping Association - ACPA) - organizacja, której celem jest, między innymi, poprawa bezpieczeństwa na placach budowy. ACPA wydało biuletyn, w którym diagnozuje najczęstsze błędy operatorów oraz wskazuje procedury, których nalezy przestrzegać podczas pompowania przy jednostronnym ustawieniu podpór. W oparciu o ten dokument stworzyliśmy poradnik dla polskich operatorów.   >Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią<

 • Choć sytuacja w należącej do firmy TEPCO elektrowni atomowej Fukuszima Daiczi daleka jest od normalnośći, to udało się jednak zażegnać niebezpieczeństwo związane z przegrzewaniem się rdzeni reaktorów. Duży udział miały w tym pompy do betonu. Poniżej kilka zdjęć pompy Sany 62m, która jako pierwsza włączona została do akcji ratunkowej przy reaktorze nr 4.

      
 • źródło: www.sanygroup.com

 • Pompy do betonu na pomoc Fukuszimie  W połowie marca na miejsce katastrofy w Fukuszimie dotarły kolejne pompy do betonu firmy Putzmeister. Ich celem było wsparcie obecnej już na miejscu jednostki, której używano do wygaszania pożarów oraz chłodzenia rdzeni uszkodzonych reaktorów. Precyzyjne kierowanie strumieniem wody, bez nadmiernego narażania zdrowia operatorów, możliwe było dzięki użyciu zdalnego sterowania o zasięgu do trzech kilometrów. Po ustabilizowaniu sytuacji pompy najprawdopodobniej użyte będą do zatopienia reaktorów w betonowych sarkofagach.
 • Transport ponad 90-tonowych kolosów był operacją równie skomplikowaną co kosztowną. Ich szybkie dostarczenie wymagało użycia ukraińskich gigantów: Antonowa AN-225 oraz AN-124. Koszt pojedyńczego przelotu wyniósł 2 miliony Euro. • Zachęcamy do zapoznania się ze znakomitym produktem firmy Putzmeister - zaworem hamującym węża końcowego, spowalniającym i ułatwiającym pompowanie. W ofercie posiadamy również alternatywne rozwiązanie - zawór zwalniający. Więcej informacji w dziale "Akcesoria". • W odpowiedzi na co raz większe zainteresowanie poszerzyliśmy naszą ofertę o stacjonarne wysięgniki - rozkładacze mieszanki betonowej, tzw. pająki. • Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów wprowadziliśmy do naszej oferty badania stanu wysięgników w pompach do betonu i pompo-gruszkach. Współpracujemy z międzynarodową firmą prowadzącą prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie diagnostyki technicznej metodami bezinwazyjnymi.
  Okresowa kontrola stanu konstrukcji stalowej, poza wykryciem pęknięć, pozwala zlokalizować wczesną fazę zmęczenia materiału i defekty struktury. Podczas badania określa się podstawowe źródła rozwoju uszkodzeń oraz mikro i makro wady na powierzchni oraz w głębszych warstwach metalu. Na podstawie analizy wyników badania możliwe jest określenie najbardziej obciążonego odcinka lub węzłów podatnych na uszkodzenia, a co za tym idzie resursu urządzenia lub jego przydatności do dalszej eksploatacji.
  Zlecenia realizowane są na terenie całego kraju oraz poza jego granicami.
 • W marcu bieżącego roku odwiedziliśmy włoską Weronę, gdzie odbyły się targi maszyn budowlanych SAMOTER. Wśród setek wystawców obecni byli również producenci maszyn do dystrybucji betonu. Swoje najnowsze modele, prezentowali między innymi Cifa, Zoomilion, Sermac, Coime, Mecbo, Sany, Carmix. Niestety zabrakło firm niemieckich takich jak Putzmeister, Schwing czy Waitzinger. Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją.
 •  
 • W związku z powtarzającymi się licznymi zażaleniami i skargami dotyczącymi działalności firmy "EL-HYD SERWIS" chcielibyśmy oficjalnie poinformować, że nie mamy nic wspólnego z w/w firmą i tym samym nie należy nas z nią kojarzyć.